Березень 27, 2025
Суспільне шукає кореспондентів у громадах Чернігівщини, Сумщини та Харківщини — стартувала реєстрація
Живете за межами обласного центру, цікавитеся місцевими новинами і готові розповідати про свою громаду на всю країну? Реєструйтеся на навчання з універсальної журналістики й беріть участь у відборі на майбутнього гіперлокального кореспондента Суспільного в Чернігівській, Харківській та Сумській областях. Суспільне Мовлення шукає гіперлокальних журналістів*, які підсилять наявну кореспондентську мережу в цих регіонах.
Читайте також: Суспільне оголосило перелік громад, де шукатиме гіперлокальних кореспондентів
«Завдання Суспільного стати ближчими до своєї аудиторії буквально та географічно. Ми не хочемо пропускати новини з громад. Станом на зараз маємо мережу з 20 гіперлокальних кореспондентів, які проживають у громадах і стежать за місцевими подіями. Хочемо, щоб їх було 50», — сказала Алла Скорик, директорка департаменту регіонального контенту Суспільного.
Потенційні майбутні гіперлокальні кореспонденти повинні мати 18+ років, загальну середню освіту або профтехосвіту, проживати на території громади, в якій вони хочуть працювати. Досвід роботи у медіа не обов’язковий, проте буде плюсом при відборі.
Реєстрація для жителів громад Чернігівщини, Харківщини та Сумщини триватиме до 28 квітня 2025 року. Далі відібрані учасники пройдуть онлайн-курс мультимедійної журналістики від Суспільного на платформі онлайн-освіти Prometheus й навчаться шукати цікаві історії, як правильно будувати репортажі, працювати з відео, фото та монтажем. Гіперлокальними кореспондентами Суспільного стануть найактивніші учасники навчання.
«Це ті практичні навички, які знадобляться не лише в журналістиці, але й в багатьох інших сферах, а для найактивніших — можливість отримати роботу в загальнонаціональному медіа без потреби переїжджати. Це стабільність, офіційне працевлаштування, прозорі умови праці, зрозумілі стандарти та гнучкий графік», — каже Євгенія Гайфер, менеджерка Суспільного, відповідальна за реалізацію проєкту.
У разі питань щодо розбудови гіперлокальної мережі у вашому регіоні, звертайтеся:
- Чернігівщина: телефоном +380462676732, поштою press.chernihiv@suspilne.media або у фейсбук-месенджер.
- Сумщина: телефоном + 380542777444, поштою news.sumy@suspilne.media або у фейсбук-месенджер.
- Харківщина: телефоном +380577003614, поштою press.kharkiv@suspilne.media або у фейсбук-месенджер.
Нагадаємо, гіперлокальна мережа Суспільного Мовлення — це мережа кореспондентів, які працюють та будують якісну журналістику у громадах України, автори інфоприводів та новин про свою громаду.
Читайте також: «Пріоритетом став пошук та оприлюднення злочинів російських військ», — спецкор Суспільне Чернігів Надія Мартишко
У 2021 році під час пілотної хвилі розбудови гіперлокальної мережі Суспільного команда поїхала у громади Чернігівщини, Сумщини та Харківщини. Відібрані гіперлокальні кореспонденти у цих регіонах розпочали роботу у січні 2022 року — напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну. Саме це дозволило Суспільному у перші тижні великої війни отримувати інформацію з громад, які потрапили під тимчасову окупацію, фіксувати воєнні злочини росіян, ділитися історіями спротиву українців.
У 2025 році участь у третій і фінальній хвилі проєкту візьмуть 15 регіонів: у 12-ти сітку кореспондентів розбудують з нуля, а у трьох — на Чернігівщині, Сумщині та Харківщині — підсилять. Про старт проєкту та реєстрації у кожному регіоні буде оголошено окремо.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
* Проєкт реалізується в межах та завдяки проєкту «Підтримка редакційної й цифрової трансформації та розвитку корпоративної культури суспільного медіа в Україні», що фінансується Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida.